SAMOGRADNJA

Nasih ruku djela
Sada je: 22 svi 2018 06:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 05 ožu 2010 21:55 
Moderator

Evo još jedne jednostavne primjene LM3914, LM3915 i LM3916. Evo gotovog power VU metra kojega samo spojite na izlaz svoje linije, pojačala ili nešto sličnog što pojačava zvuk. Ovaj sam darovao Vjexu, našem moderatoru koji uvijek ima nekakvih ideja, i mogu vam reći da je sa takvim ljudima lijepo raditi, mašta i sama realizacija bilo kakvog projekta nema kraja, ideja na pretek i nikada vam nije dosadno!!! Na ovom power VU metru ima i dodatni sklop za regulaciju jačine inteziteta svjetline(jačina LED-ica u Candelama) ledica, u ovom slučaju, plosnate crvene koje izmedju sebe imaju komade metala, tako da svojom svjetlinom ne osvijetljavaju Ledicu koja je pored nje, nego se dobije točan pregled paljenja same ledice, nadam se da ste me razumijeli o čemu sam vam govorio. To se najbolje vidi u mraku, jednostavno nema stapanja svjetlosti, nego crtice, nešto kao LCD VU metri, oni su točniji ,jer imaju bolju rezoluciju i imaju više podjela, ali nemaju Jačinu svjetlosti, što se sa ovima može dobiti bez problema, te je moguće ovakve sklopove povecavati do 30 LED-ova, bez problema, samo vam treba jače napajanje ako govorimo o 220V, što kod automobila nije problem ,jer akumulator će uvijek isporuciti dovoljnu količinu jacine struje. Na prvi pogled ne izgleda da troše puno struje, ali 'papaju' dosta, nevjerojatno! Evo sheme:
slika
slika
slika
Hey, Vjex, ako želiš da ti ove ledice rade, samo nabavi neki transformator, stavimo grec, kondiće i 'Plug & Play'? Zaboravio sam napomenuti, s obzirom da se ne vidi, radi sa LM3914

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail  

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: