SAMOGRADNJA

Nasih ruku djela
Sada je: 22 ruj 2019 03:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Domene hr.
PostPostano: 30 lip 2010 00:14 
Site Admin

Pazi ti to koja smo mi sila i koja je kod nas navala ili možda navala cjelog svijeta na hr domene. Na moih nekoliko stotina upita oko domena i registracije istih hr domena ( ako niste znali morali ste biti neki oblik udruge, firme obrt je vec teže da bi reg. hr domenu za 1 kunu ) zašto fizićke osobe nemogu reg hr domenu nemora biti kuna godina neka bude 50 kuna godina jer je recimo com domena 70 kuna godina evo citiram mail koi ste i vi svi vjerojatno dobili ako niste vidite cijenu za godinu.
citat:

.hr domene – napokon komercijalne, dostupne
Poštovani,
ovim Vas putem želimo obavijestiti da je na snagu stupio novi Pravilnik o registraciji domena u Hrvatskoj prema kojem će pravne osobe i subjekti osim jedne besplatne .hr domene (one istog naziva kao tvrtka) moći ubuduće registrirati do devet naplatnih .hr domena, a fizičke osobe i obrtnici po jednu naplatnu .hr domenu bilo kojeg naziva.

Naplatne .hr domene moći će se registrirati početkom srpnja (CARnet će naknadno objaviti datum) kod ovlaštenih registrara na rok od jednu, dvije ili pet godina, uz mogućnost produljenja. Budući da će se naplatne domene dodjeljivati onima koji se prvi jave, skrećemo Vam pažnju na mogućnost predbilježbe za Vašu željenu domenu već danas.

Prema novom Pravilniku, registraciju .hr domena neće obavljati kao do sada CARNet, nego za to ovlašteni registrari među kojima je Regica.net, članica T-HT Grupe, sa sedmogodišnjim iskustvom u registraciji com, org, biz, info i net domena.

Kako postupiti i osigurati .hr domenu po vlastitom izboru na vrijeme?
Predbilježbu možete napraviti putem internetske stranice http://www.regica.hr ili slanjem e-maila na info@regica.hr. U slučaju prijave predbilježbe putem interneta na http://www.regica.hr, potrebno je registrirati se kao korisnik te izvršiti uplatu za željeni broj domena. Regica će u prvih nekoliko sekundi automatski pokušati registrirati sve domene za koje su napravljene predbilježbe. U slučaju neuspješne registracije za željenu domenu, vratit će Vam se uplaćeni iznos.

Cijene registracije .hr i com.hr domena:

.hr domena = 500 kn* /godina dana
.com.hr domena = 40 kn* /godina dana
Više informacija potražite na:

Regica.NET, Garićgradska 18, Zagreb, HR-10000
info@regica.hr;
tel. +385 1 6000961
faks +385 1 6000963

S poštovanjem,

Da čuvjek ne povjeruje pa ko ce dat 500 kuna kad rega bilo koju svijetsku domenu za iznos manji od 10 eura.
Samo za primjer znam da mi nismo ameri ali naprimjer oni nude hosting od 1.5 gigi bez reklama nije uvjet ni njihov link na hostu za đabe koliko dugo te volja i koliko god komada ti treba ja imam ( iz znatiželje ) 7 komada i da je naj bolje nude mi sad za free naravno u zamjenu za ovih sedam jedan sa neogranicenim mjestom i mogućnoti reganja 30 da 30 domena co.cc za free. Ako nevjerujete evo linkova pa provjerite ( obratite malo pažnju na nastavke u domenama domacih stranica nisu rijetke co.cc domene recimo stipsst.co.cc ima isto a ima 5o i vise posjeta dnevno ).
free host:
http://www.000webhost.com/

free domena:
http://www.co.cc/

A oni vele 500 kuna godina pa koliko bi uzeli da imaju svoje servere za hostin godišne 10.000 vjerojatno.
Jedino mi baš nije jasna ova naša com.hr domena to je valjda malo evropski, glupost, ja imam com i ostajem pritome dok god je po cijeni od 70 kuna godina ili cu si regat još pokoju co.cc kad je vec freee ili ćak ću izdvoit 3 dolara godišnje ni to nije puno.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail  

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: